Процедура BG-RRP-1.015- “Училищна STEM среда” по Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България, финансиран от Европейския съюз – NextGenerationEU

В ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ , гр. Шипка  стартира изпълнение на проект BG-RRP-1.015-0647-CO1  финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, процедура за предоставяне на средства от механизма за възстановяване и устойчивост BG-RRP-1.015 – „Училищна STEM среда”.

Главна цел на проекта е:

Изграждането на училищна СТЕМ среда има за цел да повиши интереса на учениците, да подобри техните постижения в областта на науките и технологиите. Чрез извършването на строително-ремонтни дейности, които ще са последвани от закупуването на съвременно обзавеждани и високо технологично оборудване, учениците ще имат възможността да се обучават в среда и по методи близки до реалния живот. Чрез изграждането на учебна среда от ново поколение в ОУ „Св. св. Кирил и Методий“  учениците ще придобият нужните знания и умения, за да се реализират успешно в професиите на бъдещето.

Процедурата цели разработването на интегрирана учебна среда от ново поколение, която да поощри и подкрепи образователните иновации в обучението и преподаването.

 

Обща стойност: 181 043,41лв.

Начало: 13.08.2024 г.

Край:31.05.2026 г.

 


Откриване

На 23.04.2026г. в ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Шипка се състоя тържественото откриване на STEM център в две направления – „Математика и информатика“ и „Природни науки“, както и на три Високотехнологични класни стаи.

Един мащабен образователен проект, чрез който се създава интегрирана учебна среда от ново поколение. Проект, който обединява науката, технологиите, инженерството и математиката в съвременна, интерактивна и вдъхновяваща учебна среда, която поощрява изследователския подход и практическата насоченост на знанията на учениците.

Двата нови кабинета вече очакват своите малки изследователи. В тях учениците ще наблюдават, ще експериментират, ще конструират и ще откриват. С други думи – ще учат спонтанно – с очи, с ръце и сърце.

Официалната церемония бе уважена от госпожа Аксения Тилева – заместник-кмет „Стратегически планове и проекти“ в Община Казанлък и госпожа Веска Панайотова – кмет на град Шипка, директори на училища и детски градини, приятели и партньори на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОУ СВ.СВ.КИРИЛИ МЕТОДИЙ - гр. Шипка
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.